Shiatsu

Shiatsu je celostní metoda péče o zdraví. Jde o systém harmonizujích  technik původem z Japonska. Stojí však na mnohem starších základech orientálních technik a na filozofických základech orientální, především čínské medicíny.

Shiatsu podporuje obecné zdraví a může být užito jako preventivní metoda při péči o zdraví, ale také pomoci lidem procházejícím osobní krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických i psychických obtíží.

Cílem shiatsu je přiblížit se harmonickému stavu těla i psychiky. Ošetření podporuje regenerační procesy a aktivuje často podceňované samouzdravující síly organismu. Způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí specifických masážních technik uvolňovat a vyrovnávat oběh tělesné energie (japonsky Ki, čínsky čchi) v těle. Prakticky jde o to uvolnit svaly a klouby, s nimi spojené energetické dráhy, které mají spojky do souvisejicích orgánů. Ty jsou zase svázané s určitými emocemi, postoji a vzorci chování - obecně tedy psychickými pochody.

Praktik shiatsu během ošetření působí na tělo - jeho fyzické (svaly, klouby, vazy, kůže) i energetické (dráhy, body) struktury - prostřednictvím přiměřeného tlaku palci, prsty, dlaněmi, případně lokty, koleny či chodidly. Používá též pasivní protahování končetin, rotace v kloubech a pod. (nejedná se o manipulativní techniky, nejde se přes bolest).

Vlastní masáži předchází pohovor o potížích a zhodnocení aktuálního stavu pomocí pozorování a vyšetření specifických zón na těle. Podle toho se praktik rozhodne, na kterých drahách bude pracovat.

Ošetření

Jak dlouho ošetření trvá a kolik stojí?

Zpravidla 1,5 - 2 hodiny (pohovor, diagnostika, ošetření).

Cena 1 500 Kč je za celé ošetření, prodloužení se nepřiplácí. 

Jak se ošetření provádí?

Masáž se provádí na zemi na matraci a klient je po celou dobu oblečený. Doporučujeme pohodlné oblečení, ideálně tričko s delším rukávem a pohodlné kalhoty.

Kolikrát musím ošetření absolvovat?

Obvykle je třeba přijít s jedním problémem na ošetření několikrát, i intervaly mezi ošetřeními se u různých lidí liší. Na ošetření se chodí do vymizení obtíží. 

Rezervace

Rezervace je možná pouze telefonicky nebo emailem

tel: 774 236 191

email: pajik67@seznam.cz